سلامت مو

سلامت مو

اساتید موسسه ترمیم مو پدیده جوان پس از تحقیقاتی که در مورد ریزش مو سر انجام دادند استرس و شوکهای ناگهانی که در شرایط مختلف به افراد وارد میشود را از اصلی ترین عوامل ریزش مو سر که باعث بر افروختگی پوست سر میشود و استقامت خود را برای نگهداری موهای سر از دست میدهد.پژوهشگران ترمیم مو پدیده جوان با ترجمه مقالاتی از مجله های معتبر پزشکی دنیا چند مورد را برای شما عزیزان انتخاب کرده به شرح زیر:

    1. استرس چگونه به روی پوست تاثیر می گذارد ؟

استرس باعث یک ریسپانس شیمیایی در بدن می شود که باعث می شود پوست شما حساس تر شود و فعل و انفعالات آن بیشتر شود. همچنین این امر باعث می شود که رفع کردن مشکلات پوستی سخت تر شود .تا حالا به این مسئله دقت کردید که وقتی شما دچار استرس می شوید ، بیشتر شکسته می شوید !

این به خاطر این است که استرس باعث می شود که بدن شما کورتیزول و یا هورمونهای را تولید کند که به غده های چربی تان دستور می دهد که چربی بیشتری تولید کنند . پوست چرب بیشتر مستعد به آکنه و مشکلات پوستی است .

بدترین مشکلات پوستی

به عنوان مثال ، استرس می تواند باعث بدترین پسوریازیس و اگزما شود.استرس همچنین باعث تجمع و دیگر انواع جوشهای پوستی و زدن ناگهانی و مکرر تب خال می شود .

مراقبتهای پوستی روزانه

مشکلات پوستی می توانند برای ما دغدغه ایجاد کنند . بعضی از مردم از داشتن پوست خود خجالت زده هستند .که همین باعث اضافه شدن استرس بیشتر و همچنین بدتر کردن مشکلات می شود .

اگر شما یک مشکل پوستی دارید که قابل حل شدن نیست و هر بار برمی گردد ، فکر کنید که که چگونه استرس تان را کنترل کنید .

هشت راه برای کم کردن تاثیرات استرس بر روی پوستتان

با اینکه این امر غیر ممکن است که به طور کامل از استرس دوری کنیم ، اینجا راه هایی در اختیارتان قرار می دهیم که کنترل کردن آن بهتر شود

    1. از پوستتان غافل نشوید. از پوستتان محافظت کنید حتی اگر خسته اید و دچار استرس هستید .
    1. به طور روزانه ورزش کنید ، این برای پوستتان و استراحت بدنتان خوب است .
    1. برای خودتان وقت بگذارید ، چیزی را که از آن لذت می برید انجام دهید . حتی اگر وقتتان ۱۰ دقیقه می باشد .دوش بگیرید و یک مقاله بخوانید .
    1. پیاده روی کنید .
    1. تکنیکهای مدیریت استرس را تمرین کنید . مثل تمرینهای دم زنی ( تنفس ) ، یوگا ، مدیتیشن
    1. به اندازه ی کافی بخوابید .بین ۷ تا ۸ ساعت در شب می تواند ایده آل باشد .
    1. نه بگویید. این خیلی خوبه که حد و مرز برای خودتون تعیین کنید که استرس تان را پایین بیاورید .
    1. با یک نفر صحبت کنید . از یک دوست یا یک تراپیست حرفه ای پشتیبانی بخواهید .

این توصیه ها را میتوان با مقداری تمرین و عادت در زندگی روزمره انجام داد .هم روحیه شاداب تر و هم مراقبتهایی را از پوست سرمان انجام داده ایم تا در آینده اتفاقات نا خوشایندی از جمله ریزشهای خطرناکی که نهایتا منجر به از دست دادن دایم موی سرمان میشود را جلوگیری کرده ایم .