ترمیم مو با موهای بلند زنانه

ترمیم مو با موهای بلند زنانه

موی ویرجین رمی چیست؟

بهترین نوع موی رمی نوع ویرجین می باشد که با نام موی ” کوتیکولی ” [پوسته ای]  نیز شناخته می شود. وقتی مو از سر اهدا کننده برداشت می شود، کوتیکول سالم و دست نخورده باقی می ماند. کوتیکول از مو در برابر آسیب محافظت می کند.

ویرجین رمی برای رنگ و حالت تحت فرایند شیمیایی قرار نمی گیرد. بدین معنی که این مو نه فر خورده، نه رنگ شده، نه سفید شده و به هیچ وجه تحت مواد شیمیایی قرار نگرفته است. این مو بسیار لطیف و ۱۰۰ درصد طبیعی می باشد.

موی ویرجین معمولا دارای حالت های صاف، موجی و یا فرفری است. باید توجه داشت هر مویی که برای تغییر حالت در معرض مواد شیمیایی قرار بگیرد مثل موی یاکی، موج دار و فرفری دیگر ویرجین محسوب نمیشود. موی ویرجین برای تغییر حالت گاهی اوقات بوسیله فشار و گرمای زیاد دستخوش دگرگونی می شود. با این وجود هنوز هم ویرجین (دست نخورده) محسوب می شود چرا که هیچ گونه فرایند شیمیایی روی آن انجام نشده است. موی ویرجین رمی ماندگاری بالایی داشته و احتمال در هم پیچیدگی بسیار کمتری نسبت به انواع غیر ویرجین رمی دارد. به طور خلاصه، همه موهای ویرجین رمی بوده ولی تمام موهای رمی ویرجین نیستند.

موی ویرجین رمی

موی ویرجین رمی

تفاوت های موهای هندی، مالزیایی، چینی، مغولستانی و اروپایی در چیست؟

موی هندی: موی هندی از معابد هند نشات می گیرد. این مو در دسترس ترین موی موجود در بازار است و در نتیجه از همه ارزان تر است. موی هندی نسبت به موی چینی بسیار لطیف، نازک تر و درخشان تر است. این مو همچنین در اندازه های بسیار بلند نیز موجود است.

موی مالزیایی: این نوع مو از معابد مالزی آمده و زنان مالزیایی با فروش آن برای خانواده خود پول تهیه می کنند. این مو رقیب تازه ای در بازار مو محسوب می شود اما به دلیل اینکه نسبت به موهای چینی و هندی نسبتاً نایاب تر است قیمتش کمی زیاد است. موی مالزیایی نسبت به موی چینی و مغولی نازک تر و نرم تر بوده و به خوبی می توان از آن به جای موی اروپایی و دیگر گونه های مرغوب مو استفاده کرد.

موی چینی: یک رشته موی چینی معمولی صاف، ضخیم و زبر است و اغلب همتای خوبی برای موهای آفریقایی-آمریکایی می باشد. از این مو به دلیل زبری می توان در ایجاد حالت های فرفری پیچی یا پیچی نرم استفاده کرد.

موی مغولی: از آنجا که جمعیت مغول ها تنها ۲٫۶ میلیون نفر است این مو بسیار نادر است. زنان فقیر مغول موی خود را به منظور کسب درآمد می فروشند. این مو تقریباً چیزی بین موی چینی و مالزیایی است. نسبت به موی چینی زبری کمتری داشته و نازک تر است اما به اندازه موی مالزیایی لطیف نیست.

موی اروپایی: این مو بومی اروپا و در درجه اول توسط سفید پوستان استفاده می شود. این مو شبیه ابریشم سبک بوده و دارای منابع محدودی می باشد و به نسبت موی هندی و چینی گرانتر است.

نحوه بکارگیری اکستنشن ها چگونه است؟

تلفیق، موی پیش پیوند: این فرایند به صورت رشته به رشته در بخش های کوچک انجام می شود. با استفاده از میله های چسبی حرارتی و چسب تفنگی مخصوص اکستنشن مو، اکستنشن مستقیم به موهای شما اضافه می شود. موها را می توان به صورت از پیش برش خورده، بدون پود و نوک چسب دار شده خرید و بوسیله یک زداینده قسمت های چسبی را گرم و روی مو نصب می کنیم.

بافندگی اکستنشن: در این کار شما یک ردیف ذرتی (cornrow) یا شیار در اطراف سر و نزدیک به فرق ایجاد می کنید و اکستنشن ها را به شیارها می بافیم. موهای خودتان هم روی شیارها افتاده تا کار طبیعی به نظر برسد.

باندینگ اکستنشن:  این روش از همه آسانتر است. چسب باندینگ روی پود اکستنشن مو به کار گذاشته شده و سپس به ریشه مو چسبانده می شود. این روش موقتی است.

کلیپس اکستنشن: کلیپس روی اکستنشن موی انسانی دوخته می شود.  شما خودتان می توانید کلیپ ها را باز و بسته کنید. می توانید کلیپ ها را از ما خریده و خودتان روی موهایتان ببافید.

اتصال کوتاه: در این روش نیازی به چسب، حرارت، جدا کننده و آسیب زدن به مو نیست و فقط از حلقه های اتصالی کوتاه استفاده می شود. موهایتان از درون قطعات کوچکی توسط ابزاری که شبیه قلّاب کروشه است کشیده شده سپس موی پیش پیوند درون اتصال قرار داده شده و محکم کشیده می شود. برای برداشتن و بازکردن اتصال ها نیز می توانید از گاز انبرک استفاده کنید. می توان از مو دوباره استفاده نمود. دوخت ها را می توان توسط اتصال ها انجام داد. یک ردیف اتصال درست کنید و اکستنشن های موهای انسانی را به آنها ببافید. همچنین می توانید جهت جلوگیری از بالا آمدن نقاط خاصی استفاده و آنها را سر جای خود نگه دارید  یا به محل بعدی وصل کنید. از اتصالها همچنین برای ساخت یک حلقه و بافتن بخشی از مو و یا نگه داری کلاه گیس هم استفاده می شود. نکته مثبت عدم وجود چسب و حرارت و همچنین اندازه بسیار کوچک آنهاست که آنها را تخت و مخفی می کند.

روی نوار و یکپارچه: این یک محصول داغ و تازه است. بخش پود خورده مو که از نواری واقعاً نازک از پولی اورتان ساخته شده با یک میله دو سر نواری بسته شده است. شما فقط پشت محافظ پشت را کشیده سپس روی موی خود کار می گذارید. این روش جدیدی است که ستارگان سینما از آن استفاده می کنند و مو به صورت صاف روی سر می خوابد و هیچکس حتی با لمس سر شما هم متوجه استفاده شما از این وسیله نمی شود. استفاده و کاربرد این وسیله بسیار آسان است.

چگونه از اکستنشن های مو محافظت کنیم؟

مراقبت از اکستنشن ها بسیار مهم است چرا که باعث افزایش عمر آنها می شود.. اکستنشن های موی انسان به اندازه خود مو نیاز به شستشو ندارند. فقط زمانی آنها را بشویید که احساس می کنید کسل کننده و بی جان شده اند.

شستشو

پیش از شامپو کردن به آرامی همه گیره های اکستنشن ها را از موهای خود جدا کنید. همیشه از یک شامپو ملایم یا شامپویی که مخصوص موهای شیمیایی است استفاده کنید.

موها را زیر آب گرم (نه داغ) بگیرید. به آرامی شامپو را وارد مو کنید و از بالا به سمت پایین مو را نوازش کنید. موها را پیچ و تاب، سایش و مالش ندهید.

وقتی تمیز شد، آنقدر زیر آب گرم روان آب کشی کنید تا آب دیگر کثیف نشود. آنقدر آب کشی کنید که دیگر شامپویی در مو باقی نماند. اگر به خوبی آب کشی نکنید موهایتان آسیب می بینند.

درست مانند موهای خودتان اکستنشن ها هم بعد شامپو نیاز نرم کردن دارند تا سلامت درخشندگی و سهولت حالت دهی خود را حفظ کنند. مقدار کمی نرم کننده را دستان خود ریخته و به آرامی وارد موهای خود کنید و اجازه دهید تا به مدت ۳ الی ۵ دقیقه بمانند. با آب گرم به آرامی آب کشی کرده و با حوله به آرامی تمام آبهای اضافی را از موهای خود دور کنید.

موهای خیس را به آرامی شانه کرده تا گره و گیری باقی نماند. با شانه دندانه دار بزرگی از سمت کلیپس به سمت پایین شانه کنید. هرگز از شانه سیمی برای موی خیس استفاده نکنید چون امکان دارد مو را شکسته و یا از جای در آورد.

با هوا، ست رولر یا سشوار با حرارت کم و هرگونه که دوست دارید موهایتان را خشک کنید.

حالت دهی

غلطک بخار و یا موی مرطوب ایمن ترین راه برای حلقه کردن اکستنشن موی انسانی هستند. سشوار و اتوی مو و دیگر ابزار گرمایی را نیز می توانید با درجه کم استفاده کنید. یادتان باشد اگر درجه را زیاد کنید موهایتان می سوزند. ( ترمیم مو )

برای برش و یا هرگونه کار شیمیایی مثل فر دائم و رنگ کردن اکستنشن ها را به یک آرایشگر حرفه ای بسپارید.

آیا مو قابلیت رنگ کردن دارد؟

معمولاً می توانید موهای انسانی را رنگ کنید (موهای مصنوعی را نمی توان رنگ کرد). یکی از خوبی های محصولات موهای انسانی این است که می توانید با آنها هنگام رنگ کردن درست مثل موهای خودتان رفتار کنید. فقط باید با آرایشگر خود هماهنگ کرده و دستورالعمل های اکستنشن ها و محصولات مو را رعایت کنید. گرچه از آنجا که برخی موها رویشان کار شده و استریلیزه شده اند، اقدامات بهداشتی بیشتر را توصیه نمی کنیم چرا که به آسانی می تواند موها را نابود کرده و یا به رنگ دلخواه خود نرسید. اما اگر تصمیم به رنگ کردن دارید اول چند رشته را به صورت آزمایشی رنگ کنید تا سایه به دست آمده آنگونه باشد که انتظارش را داشتید.

موها چه مدت دوام خواهند داشت؟

عوامل زیادی دخیل هستند. اول از همه با کیفیت ترین مو را سفارش دهید و به گونه ای مراقبت کنید که ماندگاری بیشتری داشته باشند. بسته به مراقبت از مو، شانه کشی، استفاده از خشک کن و اتو های مو، چگونگی کاربرد، شنا و میزان شستشو این مقدار برای هر شخصی متفاوت است. با توجه به همه این عوامل هیچ کس نمی تواند زمان دقیقی برای عمر این موها ارائه کند. یا میتوانند  ماهها عمر می کنند یا اگر به درستی مراقبت نشوند به راحتی از بین بروند.

انواع مختلف کلاه گیس کدامند؟

کلاه استاندارد: متداول ترین نوع کلاه گیس است و معمولا از لابلای موها قابل رویت نیست. این کلاه معمولا دارای یک نوار بسته شده در اطراف بالای کلاه بوده که موها از آنجا توسط دستگاه دوخته می شوند. موها معمولا به گونه ای طراحی می شوند که نوک کلاه بالا رود و کلاه گیس نمایان نشود. این کلاه گیس به دلیل بالارفتگی طبیعی در قسمت نوک کلاه به مو حجم می دهد.

بدون کلاه: این نوع کلاه بیشترین مقدار هوادهی را به سر می دهد. بالای کلاه از نوارهای توری عمودی ساخته شده که بین فواصل بافت ها فضای خالی وجود دارد. این فضاها کلاه گیس را بسیار سبک تر و هواخورتر از نمونه های استاندارد کرده است.

کلاه اسکین تاپ: این کلاه دارای یک قسمت فوقانی کشی به رنگ پوست است. معمولا موی ضخیم تری برای این نوع کلاه انتخاب می شود تا اجازه ندهد رنگ پوست از لا به لای موها نمایان شود.

کلاه نایلونی: به گونه ای ساخته شده تا رنگ طبیعی پوست سر را نشان دهد. این گونه کلاه ها معمولا از مواد توری نازک از قبیل نایلون یا پلی استر ساخته می شوند. چون موها را با دست در بالای سر می بندند، این کلاه ها معمولا طبیعی ترین نما را می دهند. در نتیجه این کلاه ها به دلیل وجود روش بستن راحت تر الت می گیرند و تنوع زیادی هم دارند. درست مثل موی طبیعی، این کلاه گیس ها را می توان فرق باز کرده و یا شانه کرد. این کلاه گیس های نرم برای پوست های سر حساس بسیار مناسب اند. این کلاه گیس ها به دلیل داشتن قیافه طبیعی برای افرادی که تعداد زیادی یا همه موهایشان را از دست داده اند بسیار توصیه می شوند.

کلاه توری: در کلاه گیس های توری، کلاه گیس به پارچه های توری متصل است که به اندازه دلخواه، کمرنگ بوده و موقتا به پوست چسبیده می شود. مشخص نیست که شروع و پایان توری در کجا قرار دارد. پارچه توری همچنین مننظره ای طبیعی از جهت دادن موها می دهد. دو نوع اصلی از این کلاه گیس های توری وجود دارد: تمام توری و جلو توری. تمام توری ها هواگیرتر و راحت تر بوده و به راحتی به هر سمت جدا می شوند. کلاه های جلو توری روی پیشانی توری داشته و طبیعی تر و غیرقابل رویت تر در جلو هستند.

کلاه ابریشمی: این کلاه که به نام گره مخفی یا تزریق ابریشم نیز معروفند مشکل دیده شدن گره ها در مرکز کلاه گیس را حل می کنند. کلاه ابریشمی یک تکه ابریشم (معمولا ۴ در ۴ یا ۵ در ۵) است که در بالای کلاه گیس توری سوئیسی یا فرانسوی دوخته می شود. موها از زیر مواد ابریشم تزریق می شوند. گره ها نیز دز زیر پایه ابریشمی مخفی شده و دیده نمی شوند و این دید را ایجاد می کنند که موها درست از پوست سر شما روییده اند و به طرز باورنکردنی ای واقعی به نظر می رسند. پایه های ابریشمی در رنگهای متنوع برای همخوانی  داشتن با پوست سر شما موجود هستند.

تفاوت بین کلاه گیس توری فرانسوی و سوئیسی در چیست؟

کلاه فرانسوی دوام بیشتری دارد و مقاومت بیشتری در درازمدت از خود نشان می دهد. کلاه های سوئیسی اندکی سبک تر بوده و کمی کمتر نمایان هستند اما دوام کمتری دارند. کلاه های سوئیسی برای کسانی که اولین بار از آن استفاده می کنند توصیه نمی شود. بهتر است طرز استفاده از کلاه گیس را یاد گرفته و مهارت آن را قبل از بستن کلاه سوئیسی فرا بگیرید. تور هر دوی این کلاه ها را می توان با پوست سر شما هماهنگ کرد.

روش های گره زنی کلاه گیس ها کدامند؟

تکنیک های متعددی درگره زدن مو به پایه کلاه گیس وجود دارد که عملکرد و نتایج متفاوتی به دنبال دارند. کیفیت دوخت کلاه گیس ها تاثیر بسزایی بر ظاهر نهایی دارد. انواع مختلف گره ها در زیر توضیح داده شده اند. موی واحد، گره های واحد بهترین روش گره زنی هستند که برای ایجاد گره کوچک برای هر موی واحد با دست بسته شده استفاده می شوند. برای تسریع در فرآیند گره زنی، دو یا سه مو را باهم گره زده که این کار باعث ایجاد یک گره بزرگ و ظاهری نه چندان زیبا می شود. گره های دوتایی به دوبار گره زدن مو اطلاق می شود که نتیجه آن داشتن گرهی محکمتر و قوی تر خواهد بود.  اما این گره ها از نمای نزدیک حتی بیشتر نمایان هستند. این یک مشکل خاص در ایجاد یک رشته موی طبیعی است و به همین دلیل اکثر رشته موهای جلویی را باید تک تار، تک گره و بر روی جنس ابریشمی گره زد.

گره های بیرنگ شده (بلیچ شده) کلاه گیس توری کدامند؟

وقتی موها به توری گره زده می شوند، برای محکم کردن مو در جای خود از یک گره اسافاده می شود. گره های بیرنگ شده، گره های دستی هستند که برای جلب توجه کمتر سفیدتر شده اند. بلیچ کردن ظاهری طبیعی به مو می دهد گویی مو از پوست سر شما روییده است.

حتی با انجام بلیچ، گره هایی که با رنگ موی تیره تر (سیاه تا قهوه ای تیره) زده شده اند از موهای روشن تر بیشتر دیده می شوند. روشن کردن گره با موهای تیره تر نیازمند فرآوری بیشتر است. توری های رنگ روشن نیز گره ها را واضح تر می کنند.

 نحوه مراقبت از کلاه گیس های طبیعی و مصنوعی

دستورات مراقبت از کلاه گیس طبیعی

به آرامی گلاه گیس را با یک شانه دندان درشت شانه کنید تا گره ها و پیچ خوردگی ها گرفته شود. زمان شانه زدن از نوک مو شروع کنید و به ریشه برسید. سپس در آب خنک تا ولرم آبکشی کنید (آب باید در دمای اتاق و کمی بالاتر باشد و هرگز از آب داغ استفاده نکنید). به کمک انگشتانتان شامپوی کلاه گیس را بطور مساوی روی همه قسمت ها بریزید. به آرامی کمی از آب کفدار را به داخل کلاه گیس بریزید. کلاه را مالش ندهید. در آب خنک یا ولرم آبکشی کنید تا شامپو شسته شود. به آرامی با یک حوله نرم روی آن بزنید تا آب اضافی گرفته شود. هرگز آن را نچلانید. کمی حالت دهنده به موی نمدار بزنید. نگذارید به پوست سر برسد چون حالت دهنده گره ها را شل می کند. با آب خنک یا ولرم آبکشی کنید تا حالت دهنده شسته شود. به آرامی با یک حوله نرم روی آن بزنید تا آب اضافی گرفته شود. هرگز آن را نچلانید. با یک حوله فشار دهید تا آب اضافی آن گرفته شود. روی یک پایه تاشوی کلاه گیس قرار دهید و بگذارید خشک شود. وقتی کلاه گیس کاملا خشک شد آماده است تا فرم بگیرد.

دستورات مراقبت از کلاه گیس مصنوعی

به آرامی گلاه گیس را با یک شانه دندان درشت شانه کنید تا گره ها و پیچ خوردگی ها گرفته شود. زمان شانه زدن از نوک مو شروع کنید و به ریشه برسید. تشتی را پر از آب سرد کنید و در آن شامپوی کلاه گیس مصنوعی بریزید. هرگز از آب گرم استفاده نکنید. بگذارید ۳ تا ۵ دقیقه در آب بماند. به آرامی بچرخانید اما مالش ندهید. کلاه را از تشت بیرون بیاورید و کاملا با آب سرد آبکشی کنید. به آرامی آب اضافی را بچلانید و مو را با حوله خشک کنید. هرگز کلاه را نچلانید و یا پیچ ندهید. روی یک پایه قرار دهید و یک حالت دهنده قوی به آن اسپری کنید و بگذارید در هوای آزاد خشک شود. وقتی کلاه گیس کاملا خشک شد آماده است تا فرم بگیرد.  هرگز کلاه گیس خیس را فرم ندهید.

اخطار: کلاه گیس های مصنوعی را در معرض گرم کن هایی نظیر سشوارها، اتوهای فر کن، بیگودی های گرم، فر، کباب پز، گرمکن های بیرون که در فصل سرما استفاده می شوند قرار ندهید.