ریزش مو در خانم ها

دلایل ریش مو خانم ها
دلایل ریش مو بانوان

دلایل ریزش مو در خانم ها

ریزش مو بانوان با تحقیقاتی که موسسه ترمیم مو پدیده جوان در مورد ریزش مو بین خانمها و آقایان انجام داده است

به نظر بسیاری از مردم ریزش مو مختص مردان میباشد و خانمها از این مسئله مستثنی هستند در حالیکه واقعیت اینگونه نیست . میلیونها زن در دنیا از ریزش مو وطاسی سر زنانه رنج میبرند و هرساله برتعداد آنها افزوده میشود .

بیشتر خانمها در مورد از دست دادن موی خود با دیگران صحبتی نمی کنند و سعی در پنهان نمودن این مسئله دارند ازاینرو از نظر روحی بسیار آشفته شده و عموما ً از حضور در جمع و میهمانیها گریزان می شوند ، ریزش مو در زنها دارای علل متعددی می باشد که  به آن اشاره می شود : ریزش مو در خانمها

عامل وراثت

عامل وراثت یا ریزش مو ژنتیکی که نقش مهمی در ریزش موی بانوان دارد در واقع از اجداد به ارث میرسد.

کمبود ویتامینها و مواد معدنی بخصوص آهن ، روی و کم خونی

یکی از شاخص ترین دلایل ریزش مو در خانم ها از نوجوانی تا میانسالی، کمبود آهن است. که با پیشگیری به موقع و با مصرف مواد غذاهای که حاوی آهن باشد و  نهایتاً با استفاده از قرص های آهن این مشکل برطرف می شود که توصیه میشود قبل از استفاده خودسرانه از این قرص ها با پزشک خود در این زمینه مشورت کرده تا در صورت تشخیص نیاز توسط پزشک از این قرص ها استفاده کنید توجه داشته باشید که وجود آهن بیش از حد در بدن نیز منجر به بروز بعضی مشکلات می شود.

تغییرات هورمونی بعد از زایمان

خانم ها بعد از شش ماه پس از زایمان ریزش مو را تجربه می کنند و این بازه ای است که مقدار استروژن در خون در حال برگشت به مقدار طبیعی است.

در واقع این سیکل و دوره که به نظر ریزش موی شدید می آید تنظیم چرخه رشد طبیعی مو است.

بیماری کندن مو به صورت غیر ارادی

تریکوتیلومانیا  یا وسواس کندن مو از جمله این گونه بیماریهاست.

عواملی هستند که ریزش مو را در بین خانمها افزایش داده موسسه ترمیم مو پدیده جوان بر این این باور است که حتی در صورت درمان نشدن ریزش مو فرد راههای بسیاری را برای باز گردانی موهای ریخته شده حتی در هنگام طاسی در اختیار دارد که افراد میتوانند از مشاورهای کارآزموده و تحصیل کرده در این رشته به صورت رایگان مشاوره گیرند