برای نجات موهای آسیب دیده باید از محصولات سالم و خوب برای مدت طولانی استفاده کرد تا موهای آسیب دیده ترمیم شود . آیا موهای شماخشک ، مجعد وشکننده است ؟ مو می تواند به راحتی آسیب ببیند ، اما کمی طولانی تر طول می کشد تا دوباره شاداب شود . خبر خوب این است که شما می توانید شروع به، استفاده از تکنیک ها و عادات جدیدی که باعث میشود موهایتان را بهتر و ترمیم کند کنید تا در زمان کوتاه تری موهای سالم خود را بازیابید .. یاد بگیرید چگونه سریع موهای آسیب دیده را ترمیم کنید، از محصولاتی استفاده کنید که سلامت موهایتان را بهبود بخشد، و عادات به روش هایی کنید که در دراز مدت سلامت موهایتان را حفظ خواهد کرد.

درمان های موهای خشک و نازک

درمان های موهای خشک و نازک

موهای خود را تمییز نگه دارید .

در مورد این مراقب باشید . آرایشگران علت بسیاری از آسیب های مو هستند . شما باید موهای خود را با قیچی بسیار بسیار تیز کوتاه کنید. اگر موهای شما ،دارای بافتی مانند نی دارد اولین چیزی که شما می توانید انجام دهید این است که برای حفظ سلامتی موهای خود به سالن های بسیار تمییز بروید . کوتاهی ، موهایتان را تمیز و جانی دوباره به آن میبخشد .

برای چک کردن قیچی آرایشگر خود از او بخواهید یکبار استفاده از قیچی بسیار تیز یک دستمال کاغذی را برش دهد.اگر بافت های آن را مشاهده کردید آرایشگر خود را عوض کنید .

موهای خود را کوتاه کنید تا کمتر در برابر گرما سشوار ها کلر و مواد آسیب رسان صدمه ببیند .

 • زمانی که موهایتان را کوتاه میکنید اجازه ندهید که آرایشگرتان از سشوار و یا حالت دهنده مو برای آرایش موهایتان استفاده کند .
 • از گرما برای خشک کردن موهایتان استفاده نکنید
 • حالا که مو هایتان را کوتاه کرده اید برنامه ای برای مراقبت هر چه بهتر آن تا رسیدن به بازسازی مجدد آن داشته باشید. این بدان معناست که از هیچ نوع حرارت برای خشک کردن وهیچ نوع وسیله فر کننده ، و یا صاف کننده های مو استفاده نکنید .اجازه دهید موهایتان با خشکی طبیعی هوا خشک شود و از هیچ خشک کننده ای استفاده نکنید. اگر میخواهید موه های فر و حالت دار داشته باشید به جای استفاده از آهن های فر کن از رول های طبیعی و غیر داغ استفاده کنید .

مرگ مو ها را متوقف کنید به بیان دیگر از پردازش رنگ بر روی آن بپرهیزید .

 • مدام استفاده کردن از رنگ ها و مواد شیمیایی برای جلوگیری ار روند سفید شدن موها برای موهایتان بسیار خطرناک و آسیب رسان است . برطرف کردن سفیدی مو و رنگ کردن آن به شکل نادرست میتواند منجر شکستگی مو ریزش مو و یا طاسی شود .
 • فرآیندهای شیمیایی مانند پیچش دائم و یا صاف کردن نیز مضر هستند و باید آز آنها اجتناب شود .
 • درمان عمیق موها به منظو بازگرداندن رطوبت مو ممکن است حاوی مواد شیمیایی باشند که برای موهای شما مناسب نمی باشد. بهتر است برای کنترل دقیقا آنچه که برای موهایتان مناسب است را در پیش بگیرید و از سالن هایی که شامپو های گران قیمت پیشنهاد می دهند دوری کنید .

شروع به استفاده از محصولات سالم و بهداشتی نمایید .

 • از شامپو ها و نرم کننده های بدون سولفات استفاده کنید . از شامپوهای ساخته شده با روغن های طبیعی و گیاهی برای نگه داری موهایتان استفاده کنید .از فروشگاه های سالم و استاندارد که دارای مواد طبیعی است برای بازسازی موهای آسیب دیده خود خرید کنید .
 • از شامپو ها و نرم کننده های دارای سدیم و سولفات برگ بو اجتناب کنید. این پاک کننده های صنعتی که به بسیاری از صابون و شامپو ها اضافه میشود آنها را تمیز میکند ولی روغن طبیعی موهارا از بین میبرد .
 • هنگامی که شما برای اولین بار از شامپو طبیعی ونرم کننده ها استفاده میکنید ممکن است کمی موهای شما را چربنماید .. دلیلش این است که بدن شما برای رشد از چربی های لازم مو استفاده کرده است .و آن روغن را خودش تولید میکرده پس از مدتی استفاده از ان روغن های طبیعی بدن شما قادر خواهد بود این روغن ها را مجدد بازسازی نماید .
 • از حالت دهنده های طبیعی استفاده کنید .. اکثر اسپری های مو، ژل ها ، موس ها و سایر محصولات حالت موجود در داروخانه ها حاوی مواد شیمیایی است که در دراز مدت باعث آسیب مو میشود. از این ها اجتناب کنید و به جای آن از ععطاری ها که دارای حالت دهنده های طبیعی و مناسب با مو های شماست خرید نمایید .
 • شما می توانید اسپری مو خود را با استفاده مرکبات به عنوان یک جایگزین طبیعی بزرگ به جای اسپری های شمیایی استفاده نمایید
 • شما می توانید ژل مو خود را با استفاده از مخلوط ساده از آب و ژلاتین بسازید .
 • موهای خود را با روغن های طبیعی درمان کنید .
 • شما می توانید با روغن زیتون و دیگر روغن های طبیعی برای اضافه کردن به نرمی و رطوبت به موهایتان استفاده کنید. نگران نباشید، روغن را به موهای خود ماساژ داده ، اجازه دهید حدود پانزده دقیقه بر روی موهایتان بماند سپس آن را با آب ولرم آب کشی نمایید .

تمرین نگهداری برای مدت طولانی ، موهای خود را بیش از حد نشویید

اغلب شستن مو هر روز باعث می شود که موهایتان خشک شود ، چرا که این کار به پوست سر شما این شانس را برای تولید روغن مورد نیاز برای سالم ماندن نمی دهد. سعی کنید به جای آن دو یا سه بار در هفته آن را بشویید .

 • مو خود را به سبک updo حالت دهید و یا یک روز قبل از شستشو آن را با کلاه بپوشید .
 • از شامپو خشک و یا جوش شیرین کمی در اطراف ریشه و موی خود برای جذب روغن مو استفاده کنید .

مو های خود را با آب ولرم ویا خنک بشویید

استفاده از آب گرم در موهای شما باعث آسیب به موهای شما میشود ، اما آب سرد و یا حتی خیلی سرد باعث می شود موها ظاهری مسطح، و براق پیدا کنند ..

در استخر کلاه شنا بپوشید .

آیا تا به حال شده بود آرایشگرتان از شما بپرسید که آیا شما یک شناگر هستید ؟

دلیلش این است که کلر باعث آسیب تشخیص سریع آسیب در موهایتان میشود .

 • اگر بدون کلاه به شنا رفتید مطمئن شوید که برای شستن کلراز شامپو طبیعی خوب استفاده میکنید .
 • هرگزبعد از شنا بدون کلاه در آفتاب نشینید ، چرا که اشعه های خورشید موهای کلر خورده را به راحتی آسیب می زند .قبل از حمام آفتاب گرفتن موهای خود را بشویید .
 • همیشه سلامت عمومی خود را حفظ کنید .
 • درست مانند دیگر بخش های بدن شما، مو با آنچه شما میخورید و مینوشید تحت تاثیر قرار خواهد گرفت . اطمینان حاصل کنید که شما مقدار زیادی از آب ، ویتامین ها و مواد مغذی ضروری را دریافت میکنید.
 • اسیدهای چرب امگا-۳ برای مو و پوست خیلی مفیدند. ماهی قزل آلا، گردو، flaxseeds، و دیگر منابع این مواد غذایی بسیار مفیدی برای پوست و مو هستند.
  میوه و سبزیجات مانند اسفناج، کلم پیچ، هویج، و آوکادو برای بهبود سلامت موهای شما بسیار مفیدند.