بهترین راه برای ترمیم موهای خشک و آسیب دیده و داشتن مو زیبا ، مانند بسیاری چیزهای دیگر در زندگی ، پر هزینه می باشد . رنگ مو، فرکردن و حالت دادن مو ها ، با غلطک های داغ ، آهن مواج و اتو مو همگی دشمن و از بین برنده درخشش و سلامت طبیعی مو ها هستند . خیلی خسته کننده است که یک آرایشگر موهای آسیب دیده را سشوار کند ، نیاز اصلی برای تعمیر مو خشک و آسیب دیده این است که آن را در رطوبت بیشتری قرار دهید به راحتی میتوان موهای آسیب دیده را خیلی راحت و با کمترین هزینه ترمیم کرد .

ترمیم موهای خشک : مرحله ۱

 تا جایی که ممکن است موهایتان را کوتاه نگه دارید  اگر شما اعتماد به نفس کافی برای انجام این کار به تنهایی ندارید یا از یکی از دوستانتان کمک بخواهید یا به سالن های آرایشی بروید .هنگامی که قسمتی از مو آسیب می بیند آن آسیب دیدگی تا ریشه مو خواهد رفت . پس گاهی اوقات هرس موهای آسیب دیده لازم است .

ترمیم موهای خشک : مرحله ۲

مو خود را با یک شامپوی ملایم شستشو دهید .  پوست سر خود را برای جلوگیری از خشک شدن بیشتر و یا شکستن آرام بشویید . شامپو فقط طول موهایتان را شستشو می دهد و به ریشه آن آسیبی نمی زند .

ترمیم موهای خشک : مرحله ۳

برای تمیزیموهایتان از یک نرم کننده ملایم استفاده کنید .  و فقط بر روی ساقه های موهایتان استفاده کنید و از رساندن آن به ریشه ها خود داری کنید . زیرا باعث بسته شدن منافظ پوست سرتان میشود و روغن های لازم برای ترمیم پوست را از بین می برد .اجازه دهید تا برای مدت ۵ دقیقه بر روی موهایتان بماند .و با آب ولرم آن را آب کشی نمایید .برای آب کشی آن از آب خیلی داغ استفاده نکنید زیرا باعث آسیب بیشتر و خشک شدن موهای آسیب دیده می شود .

ترمیم موهای خشک : مرحله ۴

سر خود را با یک روسری و یا یک حوله گرم بپوشانید . موهای خود را برای شک کردن نچلانید و فقط اجازه دهید پارچه و یا حوله رطوبت موهای شما را بگیرد مالش و چرخش موها باعث خشکی و آسیب موها می شود .

ترمیم موهای خشک : مرحله ۵

مو های خود را به چند بخش تقسیم کنید و از یک شانه با دندانه های فاصله دار برای شانه کردن موها استفاده کنید .مو های خود را از پایین به بالا شانه کنید . گره خوردگی موهایتان را جدا نکنید .و با آرامش و صبر آرام آنها را شانه کنید . هز همسر ، خواهر ، فرزند و یا یک دوست خوب بخواهید تا این کار را برایتان انجام دهد .

ترمیم موهای خشک : مرحله ۶

برای تغذیه کردن موهایتان از روغن های زیتون و کانولا استفاده کنید . تا ۱/۲ فنجان برای موهای ضخیم و خیللی بلند استفاده کنید . چند قطره روغن بادام، گل یاس، اسطوخودوس یا اسانس رزماری برای معطرکردن روغن اضافه کنید . برای چند ثانیه در یک محیط گرم مثل حرارت مایکروویو روغن را گرم کنید .

 ترمیم موهای خشک : مرحله ۷

اجازه دهید که روغن تا زمانی گرم شود که کمی گرم تر از دمای پوست سرتان شود . کمی از روغن را در کف دست خود ریخته و آرامی بر روی سر خود ماساژ دهید . و از قسمت پایین و در جهت رشد موهایتان به آرامی ماساژ دهید .

ترمیم موهای خشک : مرحله ۸

سر خود را با یک پلاستیک به طور کامل بپوشانید سپس آن را با یک حوله کوچک و یک سنجاق قفلی ببندید .شب هنگام آن را از سر خود جدا نکنید و اجازه دهید تا صبح بر روی پوستتان باقی بماند .و سپس با یک شامپو بسیار ملایم شستشو دهید و از نرم کننده در آخر برای نرمی آن استفاده کنید .

ترمیم موهای خشک : مرحله ۹

 مدام موهای خود را نشویید و حد اقل هر ۶ هفته موهای خود را کوتاه کنید و روند درمانی روغن و حوله را حد اقل تا دو شب در هفته انجام دهید تا دوره درمانییتان کامل گردد و موهای آسیب دیده تان ترمیم یابد.

 هشدارها : زمانی که از درمان روغن ها استفاده نمی کنید قبل از رفتن به خواب موهایتاتن را به آرامبی ببافید و از مواد شمیایی قوی که برای موهایتان ضرر دارد بپرهیزید .